čtvrtek 4. srpna 2016

Vitajte na mojom novom blogu!


Na úvod by som sa Vám chcela v krátkosti predstaviť (pre tých, čo ma ešte nepoznajú) :-)

Volám sa Danka, mám 22 rokov, študujem farmáciu a zaujímam sa o fitness už asi 5 rokov. Rada cvičím, rada jem, pečiem a skúšam nové recepty a to bude asi aj 1 z hlavných tém blogu (nie však jediná).

Za posledných 5 rokov som vyskúšala mnoho diét, výživových štýlov, rozličných spôsobov stravovania a všetkého možného, až som napokon objavila kúzlo IIFYM, čo mi maximálne vyhovuje :-)
Čo sa týka cvičenia, najbližšie sú mi činky, ale milujem aj HIIT, beh, korčuľovanie a iné.

Nedávno som si urobila kurz výživového poradcu, nakoľko sa rada zdokonaľujem v tejto oblasti. Informácií nie je nikdy dosť a čoskoro už plánujem pomáhať aj Vám :-)

Dúfam, že na blogu nájdete inšpiráciu, ktorú hľadáte a motiváciu do cvičenia a zdravého životného štýlu.

Pekný deň všetkým a čoskoro už uverejním prvý recept :-)

Danka Sali

2 komentáře:

 1. Ahojky, sleduji tě na IG už delší dobu a nemohla jsem se nevšimnout, že studuješ farmacii �� Já jsem letos nastoupila do 1. v HK, ale hodně uvažuji o "přestupu" do Brna (jednak to mám blíž k domovu, jednak to prý není taková zabijárna). Tak jsem se chtěla zeptat, jak jsi na škole spokojená, jak častá/dlouhá je denní příprava, co zkoušky a kolik volného času máš pro sebe (a tvůj koníček, ke kterému lehce přičichávám)? Tento obor byl/je můj sen, ale nevím, zda mám podstupovat to riziko vyhození po 3.-4. ročníku bez ničeho a, jak jsem v HK slyšela, žaludečních až psychických problémů..Budu mocmoc vděčná za odpověď! Děkuji moc a přeji, ať se daří jak v insta světě, tak v tom reálném ��☺️

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, nejdříve se ti omlouvám, že odepisuji tak pozdě, ale nějak jsem neměla čas, nekoukala jsem dlouho na blog, tak jsem si komentáře nevšimla. A kdyby ses mi nepřipomněla na instagramu, tak bych si ten koment ještě možná nějaký čas nevšimla :D
   Já nestuduji farmacii v Brně, ale v Bratislavě. Takže o tom, jaké to je v Brně nevím skoro nic. Studovala tam moje sestřenka, ale nějaké extra info nemám. Podle mě každá škola je podobně těžká, předměty tam mají podobné jako máme my. A v HK mám sice kamarádku, ale také je dost těžký to porovnat HK vs. Brno, jelikož každý člověk to vnímá jinak. To co pro jednoho je těžké, jiný by řekl že není vůbec. Takže to nejlépe dokáže posoudit asi člověk, který studoval na obou školách.

   Jinak já mám volného času málo, ale nějaký přece vždy najdu, alespoň tu hodinku na cvičení, ráno si udělám čas na snídani (vyfotím si ji, zkouknu IG) a pak mám většinou dost učení. Neučím se nonstop ale takových 6-7 hodin denně jo (teda teď když se blíží konec semestru). Normálně přes semestr třeba 5h denně, ale zase dělám protokoly na laboratorní cvičení a tak. O zkouškovém někdy až 8-10h, podle toho jak stíhám.
   Píšeme v průběhu semestru zápočty, z některých předmětů jen 2, z jiných třeba každou hodinu, je to opravdu různé. Takhle to myslím mají i v Brně. Vím, že v Brně se chodí do lékárny praxovat už dříve než u nás, myslím ve 3.ročníku, my to máme až na konci 4. a v 5. - to máš sice daleko, ale tak alespoň něco co mě napadlo ještě o tom Brně. A jinak nevím jestli znáš z instagramu holku s nickem @romankkaa tak ona chodí na farmacii do Brna, tak ti určitě poradí víc než já :)
   Tak ti držím palce, ať se rozhodneš co nejlépe a kdyby tě cokoliv zajímalo, klidně napiš - ať už ohledně školy nebo jídla/cvičení. A raději asi na ten instagram, tam chodím denně - sem jen občas :-D

   Vymazat